Centrum
Okulistyki

Dr n. med. Marek Rzendkowski

Ukończył studia na katowickim wydziale lekarskim Śląskiej A.M. w 1987 r., a następnie pracował w Klinice Okulistyki w Katowicach. Pierwszy stopień specjalizacji z okulistyki uzyskał w 1992 roku, a drugi stopień w 1995. W 1997 r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych, a tematyką rozprawy doktorskiej była: “Przydatność badań biomorfometrycznych tarczy nerwu wzrokowego i perymetrii w monitorowaniu leczenia jaskry prostej”. W latach 2000 – 2005 był ordynatorem Oddziału Okulistycznego Szpitala Wielospecjalistycznego w Gliwicach.

Od 1 stycznia 2006 r. do 2007 r. – Ordynator oddziału Prywatnego Szpitala Okulistycznego “Weiss Klinik”. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych między innymi Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO), Sekcji Wszczepów Wewnątrzgałkowych i Chirurgii Refrakcyjnej PTO, Sekcji Jaskrowej PTO, Sekcji Informatyki Medycznej PTO, European Society of Cataract and Refractive Surgeons, Society of Fluorophotometry. Bierze aktywny udział w Kongresach i Konferencjach, podczas sympozjów i konferencji regularnie przedstawia swoje prace i prezentacje. Specjalizuje się w operacjach zaćmy, operacjach witreo-retinalnych, w diagnostyce i leczeniu jaskry. Ponad to, Dr M. Rzendkowski jest Prezesem Fundacji Okulistycznej VIDE działającej w Gliwicach (www.vide-gliwice.pl).

Współautor 16 prac opublikowanych w czasopismach naukowych: Klinika Oczna, Nowa Medycyna, Okulistyka, International Ophthalmology, Ophthalmic Measurements and Optometry, Journal Of Ophthalmology i Studia Informatica.

Powrót

Dane teleadresowe

Godziny pracy Klinika: Poniedziałek ‑ Piątek: 8:00‑20:00
Salon optyczny: Poniedziałek ‑ Piątek: 9:00‑20:00
Podziel się ze znajomymi
Copyright © 2019 CENTRE DE LA VISION All rights reserved