Centrum
Okulistyki

Lekarze

lek. med. Iwona Szendzielorz

Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej Wydział Lekarski w Zabrzu rocznik 1990-1996. Uzyskała specjalizację IIº z zakresu okulistyki podczas pracy w latach 1998 – 2005,  w Katedrze i Klinice Okulistyki w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu, kierowanej przez Prof. dr hab.n.med. Wandę Romaniuk. Następnie kontynuowała pracę w Klinice Okulistyki Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie, w Oddziale Okulistyki w roku 2006.

Uczestniczka licznych zjazdów i staży krajowych i zagranicznych, w tym m.in.:

  • udział w chirurgicznej misji humanitarnej „Africa Luz” w Nigrze, stolicy Nigru w roku 2001, pod kierownictwem dr Jean Louis Douen.
  • staż chirurgiczny w zakresie chirurgii zaćmy w Clinic Sourdil w Nantes, Francja w 2004 roku, pod kierownictwem dr Jean Michael Bosc.

W roku 2006 założyła NZOZ „Centre de la Vision”, początkowo przy ul. Długosza 12, a od początku 2008 roku przy ul. Sienkiewicza 34 w Krakowie, którym kieruje do dziś.

W 2011 roku ukończyła studia podyplomowe na  kierunku  Zarządzanie w ochronie zdrowia. 

Specjalizuje się w :

  • Chirurgii przedniego odc. oka: operacje zaćmy i zabiegi p/jaskrowe.
  • Chirurgii refrakcyjnej
  • Diagnostyce i leczeniu jaskry, AMD-injekcje doszklistkowe preparatów anty-VEGF

Więcej Zwiń

lek. med. Urszula Sudnik-Hrynkiewicz

Jestem lekarzem, specjalistą okulistyki, absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.  Szkolenie specjalizacje odbyłam w Oddziale Okulistyki Szpitala Specjalistycznego im L. Rydygiera w Krakowie gdzie pracuje do dnia dzisiejszego. Egzamin specjalizacyjny zdałam z wyróżnieniem w 2012 roku. 

Praca lekarza jest moją wielką pasją, a moje doświadczenie kliniczne zdobyłam pracując w Oddziale Okulistycznym oraz odbywając liczne staże kierunkowe m.in. w Klinice Okulistyki CM UJ w Krakowie oraz w Samodzielnym Publicznym Klinicznym Szpitalu Okulistycznym w Warszawie.

Jestem doświadczonym specjalistą, zajmuję się rozpoznawanie chorób przedniego i tylnego odcinka oka, a w szczególności diagnostyką jaskry, zaćmy, chorób siatkówki w tym powikłań ocznych cukrzycy i innych chorób naczyniowych siatkówki, diagnostyką i leczeniem AMD.

Wykonuje lasery w leczeniu jaskry, chorób siatkówki, podaję iniekcje anty VEGF w AMD, chorobach siatkówki w przebiegu cukrzycy, oraz w zakrzepach naczyń siatkówki.

Wykonuje również drobne zabiegi na powiekach, spojówkach oraz wykonuję operacje zaćmy.

W trosce o najlepszą opiekę nad Pacjentami staram się poszerzać moją wiedzę przez uczestnictwo w licznych kursach i kongresach. 

Więcej Zwiń

lek. med. Paulina Renke

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ w Krakowie – ukończyła studia medyczne w 2006r. Pracuje w Klinicznym Oddziale Okulistycznym 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie na stanowisku starszego asystenta. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Od 2017 roku współpracuje z „Centre de la Vision” w Krakowie. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób siatkówki – laseroterapia siatkówki i iniekcje doszklistkowe leków anty-VEGF. Także w diagnostyce i leczeniu zaćmy, jaskry, chorób przedniego i tylnego odcinka oka, chorób i zmian aparatu ochronnego oka.

Więcej Zwiń

lek. med. Agnieszka Ścisłowicz

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób przedniego, jak i tylnego odcinka gałki ocznej. Największą uwagę poświęca chorobom siatkówki- AMD, retinpatii cukrzycowej, czy innym chorobom oczu o podłożu naczyniowym, gdzie w leczeniu wykorzystuję laseroterapię, iniekcje antyVEGF lub implantu sterydowego do ciała szklistego. Szkolenie specjalizacyjne odbyła w Klinicznym Oddziale Okulistycznym 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie, uzyskując tytuł Specjalisty Chorób Oczu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, ESCRS oraz uczestnikiem licznych konferencji naukowych i projektów badawczych. Okulistyka jest dla niej pasją , a problemy każdego pacjenta traktuje indywidualnie.

Więcej Zwiń

Lek. med. Aneta Taranek

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uzyskała specjalizację w zakresie chorób oczu w 2010 roku podczas pracy w Oddziale Okulistycznym 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób przedniego i tylnego odcinka gałki ocznej. Wykonuje laseroterapię w chorobach siatkówki i jaskrze, a także zabiegi chirurgiczne w obrębie powiek. Specjalizuje się w blepharoplastyce powiek górnych.

Systematycznie uczestniczy w doszkalających kursach i stażach okulistycznych w Polsce i za granicą.

Więcej Zwiń

Lek. med. Agata Kurzawa

Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Lekarski I Poznańskiego Uniwersytetu Medycznego. Szkolenie specjalizacyjne z okulistyki odbywała w Samodzielnym Publicznym Klinicznym Szpitalu Okulistycznym w Warszawie, w Klinice Okulistyki II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w latach 2012-2017.
Autorka i współautorka publikacji naukowych na temat zespołu suchego oka i zapaleń alergicznych spojówek.

Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń przedniego i tylnego odcinka gałki ocznej, w tym patologii rogówki, soczewki, siatkówki. Wykonuje zabiegi laserowe w jaskrze (SLT i IRT) oraz zaćmie wtórnej.

Uczestniczy w wielu konferencjach i zjazdach krajowych i zagranicznych. Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

Więcej Zwiń

lek. med. Edyta Klich – Nikolow

Lekarz specjalista okulistyki, absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Specjalizację w dziedzinie okulistyki uzyskała pracując w Katedrze i Klinice Okulistyki w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im.św. Barbary w Sosnowcu. Z Kliniką Centra de la Vision współpracuje od 2018 roku. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób przedniego i tylnego odcinka oka poszerzoną o diagnostykę obrazową : OCT, USG i PW. Kwalifikuje pacjentów do zabiegów  i przeprowadza badania kontrolne po zabiegu.

Swoje kwalifikacje i umiejętności stale podnosi uczestnicząc regularnie w konferencjach, sympozjach i szkoleniach. Należy do Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

Więcej Zwiń

OPTOMETRYSTA – mgr SYLWIA CABAN

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – wydział Optometrii.

Specjalność: Korekcja wad wzroku, aplikacja soczewek kontaktowych, optometria pediatryczna, leczenie zeza i niedowidzenia, dobór pomocy optycznych dla osób słabowidzących.

Doświadczenie: Od kilkunastu lat pracuje jako optometrysta w poradniach okulistycznych, stale pogłębia swoją wiedzę na szczeblu krajowym i zagranicznym.

Więcej Zwiń

Dane teleadresowe

Godziny pracy   Klinika: Pon ‑ Pt: 8:00‑19:00
   Salon optyczny: Pon ‑ Wt: 8:00‑19:00 Śr ‑ Pt: 8:00‑18:00
Podziel się ze znajomymi
Copyright © 2021 CENTRE DE LA VISION All rights reserved