Centrum
Okulistyki

Lekarze

Dr Iwona Szendzielorz

Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej Wydział Lekarski w Zabrzu rocznik 1990-1996. Uzyskała specjalizację IIº z zakresu okulistyki podczas pracy w latach 1998 – 2005,  w Katedrze i Klinice Okulistyki w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu, kierowanej przez Prof. dr hab.n.med. Wandę Romaniuk. Następnie kontynuowała pracę w Klinice Okulistyki Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie, w Oddziale Okulistyki w roku 2006.

Uczestniczka licznych zjazdów i staży krajowych i zagranicznych, w tym m.in.:

  • udział w chirurgicznej misji humanitarnej „Africa Luz” w Nigrze, stolicy Nigru w roku 2001, pod kierownictwem dr Jean Louis Douen.
  • staż chirurgiczny w zakresie chirurgii zaćmy w Clinic Sourdil w Nantes, Francja w 2004 roku, pod kierownictwem dr Jean Michael Bosc.

W roku 2006 założyła NZOZ „Centre de la Vision”, początkowo przy ul. Długosza 12, a od początku 2008 roku przy ul. Sienkiewicza 34 w Krakowie, którym kieruje do dziś.

W 2011 roku ukończyła studia podyplomowe na  kierunku  Zarządzanie w ochronie zdrowia. 

Specjalizuje się w :

  • Chirurgii przedniego odc. oka: operacje zaćmy i zabiegi p/jaskrowe.
  • Chirurgii refrakcyjnej
  • Diagnostyce i leczeniu jaskry, AMD-injekcje doszklistkowe preparatów anty-VEGF

Więcej Zwiń

Dr n. med. Marek Rzendkowski

Ukończył studia na katowickim wydziale lekarskim Śląskiej A.M. w 1987 r., a następnie pracował w Klinice Okulistyki w Katowicach. Pierwszy stopień specjalizacji z okulistyki uzyskał w 1992 roku, a drugi stopień w 1995. W 1997 r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych, a tematyką rozprawy doktorskiej była: “Przydatność badań biomorfometrycznych tarczy nerwu wzrokowego i perymetrii w monitorowaniu leczenia jaskry prostej”. W latach 2000 – 2005 był ordynatorem Oddziału Okulistycznego Szpitala Wielospecjalistycznego w Gliwicach.

Od 1 stycznia 2006 r. do 2007 r. – Ordynator oddziału Prywatnego Szpitala Okulistycznego “Weiss Klinik”. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych między innymi Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO), Sekcji Wszczepów Wewnątrzgałkowych i Chirurgii Refrakcyjnej PTO, Sekcji Jaskrowej PTO, Sekcji Informatyki Medycznej PTO, European Society of Cataract and Refractive Surgeons, Society of Fluorophotometry. Bierze aktywny udział w Kongresach i Konferencjach, podczas sympozjów i konferencji regularnie przedstawia swoje prace i prezentacje. Specjalizuje się w operacjach zaćmy, operacjach witreo-retinalnych, w diagnostyce i leczeniu jaskry. Ponad to, Dr M. Rzendkowski jest Prezesem Fundacji Okulistycznej VIDE działającej w Gliwicach (www.vide-gliwice.pl).

Współautor 16 prac opublikowanych w czasopismach naukowych: Klinika Oczna, Nowa Medycyna, Okulistyka, International Ophthalmology, Ophthalmic Measurements and Optometry, Journal Of Ophthalmology i Studia Informatica.

Więcej Zwiń

Dr Agnieszka Papierniak

Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej Wydział Lekarski w Katowicach rocznik 1996-2002. Uzyskała specjalizację II stopnia z zakresu okulistyki w 2010 r.

W latach 2003-2004 pracowała w Katedrze i Klinice Okulistyki w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu, kierowanej przez Prof. dr hab. n. med. Wandę Romaniuk a od 2004 do 2012 w Katedrze i Klinice Okulistyki w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym w Katowicach, kierowanej przez Prof. dr hab. n. med. Ariadnę Gierek-Łapińską. Pracowała na oddziale zajmującym się diagnostyką i leczeniem schorzeń siatkówki i ciała szklistego oraz w pracowni diagnostyki i leczenia schorzeń powierzchni oka i chirurgii refrakcyjnej. Uczestniczy aktywnie w zjazdach i szkoleniach w kraju i za granicą. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

Od 2012 roku współpracuje z “Centre de la Vision” w Krakowie. W “Centre de la Vision” specjalizuje się w diagnostyce zaćmy, jaskry, chorób siatkówki, leczenia AMD – doszklistkowej podaży anty-VEGF, laseroterapii jaskry ( SLT i IRT) oraz wykonuje zabiegi na powiekach.

Więcej Zwiń

Dr Agnieszka Ścisłowicz

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób przedniego, jak i tylnego odcinka gałki ocznej. Największą uwagę poświęca chorobom siatkówki- AMD, retinpatii cukrzycowej, czy innym chorobom oczu o podłożu naczyniowym, gdzie w leczeniu wykorzystuję laseroterapię, iniekcje antyVEGF lub implantu sterydowego do ciała szklistego. Szkolenie specjalizacyjne odbyła w Klinicznym Oddziale Okulistycznym 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie, uzyskując tytuł Specjalisty Chorób Oczu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, ESCRS oraz uczestnikiem licznych konferencji naukowych i projektów badawczych. Okulistyka jest dla niej pasją , a problemy każdego pacjenta traktuje indywidualnie.

Więcej Zwiń

DR WOJCIECH MOCZULSKI

Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ w Krakowie – ukończył studia w 1993 roku. W 2000 roku uzyskał drugi stopień specjalizacji z okulistyki. W latach 1994-2005 pracował jako asystent w Oddziale Okulistyki 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie. Specjalizuje się w diagnostyce zaćmy, jaskry i chorób siatkówki.

Więcej Zwiń

Dr Paulina Renke

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ w Krakowie – ukończyła studia medyczne w 2006r. Pracuje w Klinicznym Oddziale Okulistycznym 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie na stanowisku starszego asystenta. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Od 2017 roku współpracuje z „Centre de la Vision” w Krakowie. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób siatkówki – laseroterapia siatkówki i iniekcje doszklistkowe leków anty-VEGF. Także w diagnostyce i leczeniu zaćmy, jaskry, chorób przedniego i tylnego odcinka oka, chorób i zmian aparatu ochronnego oka.

Więcej Zwiń

Dr Agnieszka Kulig

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie – Wydział Lekarski.

Doświadczenie: w latach 2007-2015 pracowała na Oddziale Okulistyki Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie, następnie w Klinice Okulistyki i Onkologii Okulistycznej w Krakowie jako lekarz specjalista na stanowisku młodszego asystenta. Pracę kontynuowała w Centrum Nowoczesnej Okulistyki Voigt Medica. Od 2016 roku pracuje w „Centre de la Vision” w Krakowie.

Członkini Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz European Society of Cataract and Refractive Surgery. Uczestniczy w wielu zjazdach i konferencjach naukowych w kraju i zagranicą, również jako wykładowca. Autorka oraz współautorka artykułów okulistycznych.

W „Centre de la Vision” specjalizuje się w diagnostyce schorzeń przedniego i tylnego odcinka gałki ocznej, diagnostyce i leczeniu stożka rogówki, diagnostyce i leczeniu AMD, laserowej korekcie wad wzroku, laseroterapii w chorobach siatkówki, laseroterapii w jaskrze. Przeprowadza również drobne zabiegi w zakresie powiek i powierzchni oka.

 

Więcej Zwiń

dr Urszula Sudnik-Hrynkiewicz

Jestem lekarzem, specjalistą okulistyki, absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.  Szkolenie specjalizacje odbyłam w Oddziale Okulistyki Szpitala Specjalistycznego im L. Rydygiera w Krakowie gdzie pracuje do dnia dzisiejszego. Egzamin specjalizacyjny zdałam z wyróżnieniem w 2012 roku. 

Praca lekarza jest moją wielką pasją, a moje doświadczenie kliniczne zdobyłam pracując w Oddziale Okulistycznym oraz odbywając liczne staże kierunkowe m.in. w Klinice Okulistyki CM UJ w Krakowie oraz w Samodzielnym Publicznym Klinicznym Szpitalu Okulistycznym w Warszawie.

Jestem doświadczonym specjalistą, zajmuję się rozpoznawanie chorób przedniego i tylnego odcinka oka, a w szczególności diagnostyką jaskry, zaćmy, chorób siatkówki w tym powikłań ocznych cukrzycy i innych chorób naczyniowych siatkówki, diagnostyką i leczeniem AMD.

Wykonuje lasery w leczeniu jaskry, chorób siatkówki, podaję iniekcje anty VEGF w AMD, chorobach siatkówki w przebiegu cukrzycy, oraz w zakrzepach naczyń siatkówki.

Wykonuje również drobne zabiegi na powiekach, spojówkach oraz wykonuję operacje zaćmy.

W trosce o najlepszą opiekę nad Pacjentami staram się poszerzać moją wiedzę przez uczestnictwo w licznych kursach i kongresach. 

Więcej Zwiń

mgr SYLWIA CABAN

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – wydział Optometrii.

Specjalność: Korekcja wad wzroku, aplikacja soczewek kontaktowych, optometria pediatryczna, leczenie zeza i niedowidzenia, dobór pomocy optycznych dla osób słabowidzących.

Doświadczenie: Od kilkunastu lat pracuje jako optometrysta w poradniach okulistycznych, stale pogłębia swoją wiedzę na szczeblu krajowym i zagranicznym.

Więcej Zwiń

Dane teleadresowe

Godziny pracy Klinika: Poniedziałek ‑ Piątek: 8:00‑20:00
Salon optyczny: Poniedziałek ‑ Piątek: 9:00‑20:00
Podziel się ze znajomymi
Copyright © 2018 CENTRE DE LA VISION All rights reserved