Centrum
Okulistyki

Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wad wzroku pozwala postrzegać świat bez pomocy okularów i soczewek kontaktowych. Ponieważ około 80% wszystkich doznań jest odbieranych oczami, korekta pozwoli na nowo cieszyć się nimi w pełni.

Zabieg korekty wzroku jest bardzo prosty i efektywny.

Podczas zabiegów  chirurgii refrakcyjnej wiązka lasera modeluje powierzchnię rogówki w ciągu kilku sekund, tak aby obraz pojawił się na siatkówce. Choć rogówka zmienia się o ułamki milimetra, te subtelne zmiany przywracają doskonałą ostrość wzroku.

SPRZĘT

Centre de la Vision zakupiło najszybszy i najbardziej zaawansowany technologicznie laser Amaris 750S niemieckiej firmy Schwind.

Laser Amaris 750 wyróżnia się szybkością działania, pracuje z częstotliwością 750Hz, co pozwala na skorygowanie 1 dioptrii w półtorej sekundy. Posiada unikatowy system śledzenia gałki ocznej w sześciu płaszczyznach, co zapewnia bardzo wysoką precyzję działania.

Laser Amaris jako jedyny umożliwia wykonanie korekcji laserowej bez uprzedniego usuwania nabłonka rogówki. Całość zabiegu przeprowadzana jest wyłącznie światłem lasera, w trybie „bezdotykowym”.

BADANIA KWALIFIKACYJNE DO LASEROWEJ KOREKCJI WZROKU

Pacjent zgłasza się do Centrum w wyznaczonym terminie, koszt  pełnej kwalifikacji to 300 zł. Czas badania wynosi od 1 do 2 godzin. Podczas badań lekarz aplikuje pacjentowi krople rozszerzające źrenice, dlatego nie należy przyjeżdżać na badania samochodem jako kierowca.

Soczewki kontaktowe należy odstawić przed wizytą kwalifikacyjną:

 • soczewki miękkie – 2 tygodnie wcześniej;
 • soczewki toryczne – 3 tygodnie wcześniej;
 • soczewki twarde – 4 tygodnie wcześniej.

STACJA DIAGNOSTYCZNA SIRIUS

Badania diagnostyczne wykonywane przed zabiegiem refrakcyjnym:

 • Ocena przedniego i tylnego odcinka oka w lampie szczelinowej.
 • Ostrość wzroku z najlepszą możliwą korekcją.
 • Badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego (tonometria).
 • Autokeratorefraktometr (komputerowe badanie wzroku).
 • Pachymetria (badanie grubości rogówki).
 • Topografia  rogówki (mapa rogówki).
 • Biometria (pomiar długości gałki ocznej).
 • Screening stożka rogówki.

Stacja diagnostyczna Sirius współpracuje z laserem AMARIS 750S, a wyniki badań kwalifikacyjnych ze stacji Sirius są automatycznie przenoszone do pamięci lasera w celu precyzyjnego wykonania zabiegu korekcji wzroku.

ZAKRES WAD KORYGOWANYCH ZA POMOCĄ LASEROWEJ KOREKCJI WZROKU:

 • krótkowzroczność od -0,5 Dsph do –10,0 Dsph;
 • nadwzroczność od +0,75 Dsph do +6,0 Dsph;
 • astygmatyzm do 6,0 Dcyl.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU

 • niestabilna wada refrakcji (w ciągu roku nie powinna ulec zmianie);
 • wiek poniżej 21 lat;
 • cukrzyca;
 • jaskra, zaćma;
 • ciąża, okres karmienia;
 • stożek rogówki, blizny na rogówce, zbyt cienka rogówka;
 • odwarstwienie siatkówki;
 • stany zapalne oczu;
 • rozrusznik serca;
 • opryszczka.

WYKONANIE ZABIEGU

 • Pacjent zgłasza się do zabiegu w wyznaczonym terminie.
 • W pokoju przygotowawczym zakłada jednorazowe ubranie. Pielęgniarka przemywa twarz środkiem odkażającym i zakrapia oczy.
 • Pacjent udaje się na salę zabiegową, gdzie powtórnie ma zakrapiane oczy.
 • Lekarz operujący przygotowuje pole operacyjne, zakładając serwetę okulistyczną z wyciętą częścią na oko i zakłada rozwórkę, która uniemożliwia mrugnięcie.
 • Lekarz ustawia ramię lasera nad okiem pacjenta i zaczyna zabieg trwający od 7-20 minut na dwoje oczu.
 • Po zakończonym zabiegu pacjent odpoczywa w pokoju odpoczynkowym około 30 minut, po czym lekarz ogląda operowane oczy w lampie szczelinowej w celu kontroli. Przekazuje niezbędne zalecenia i wypisuje pacjenta do domu.

RODZAJE  OPERACJI

PRK (Photorefractive keratectomy)

Podczas zabiegu chirurg usuwa powierzchowną warstwę rogówki i przy pomocy lasera exscimerowego wykonuje precyzyjną fotoablację. W tej technice nie tworzy się płatka rogówki, zmniejszając związane z nim powikłania. Doprowadza to do zmiany krzywizny rogówki, a tym samym mocy optycznej oka. Po zabiegu zakładana jest opatrunkowa soczewka kontaktowa, która pozostaje na oku przez kilka dni do czasu wygojenia nabłonka rogówki. Ostrość widzenia po zabiegu PRK poprawia się stopniowo, natomiast prawidłowe widzenie pojawia się zwykle po około 3-6 tygodniach. Technika PRK stosowana jest w korekcji krótkowzroczności do – 7,0 Dpt i nadwzroczności do + 4,0 Dpt oraz astygmatyzmu.

TransPRK (Trans-epithelial photorefractive keratectomy)

Procedura opracowana przez firmę Schwind eye-tech-solutions z wykorzystaniem lasera, polegająca na usunięciu nabłonka rogówki za pomocą lasera excimerowego, przy wykorzystaniu unikalnych algorytmów ablacji, uwzględniających zwiększającą się ku obwodowi grubość nabłonka rogówki. Zabieg operacyjny wykonywany jest metodą „non touch”.

Zalety procedury TransPRK:

1. Wykonanie zabiegu jest jednoetapowe z wykorzystaniem lasera, nie ma potrzeby dotykania oka jakimkolwiek narzędziem, dlatego też usunięcie nabłonka jest bezpieczniejsze i szybsze, a ryzyko odwodnienia zrębu rogówki mniejsze.

2. Usunięcie nabłonka przeprowadza się na mniejszym obszarze niż w przypadku innych procedur, przez co proces gojenia jest szybszy.

3.Możliwość wykonania procedury u pacjentów z nieregularnościami powierzchni zrębu rogówki.

Laserowa korekcja wzroku metodą transPRK przeprowadzona przez dr Agnieszkę Papierniak w Centre de la Vision

LASEK (laser subephithelial keratomileusis)

Lasek jest efektywną i bezpieczną metodą korekcji wszystkich rodzajów wad refrakcji. W metodzie LASEK aplikuje się roztwór alkoholu na rogówkę, co umożliwia odsunięcie wierzchniej warstwy nabłonka rogówki w postaci bardzo cienkiego płatka grubości 60 – 90 µm. Technika LASEK stosowana jest do korekcji krótkowzroczności do -7,0 Dpt lub dalekowzroczności do + 6,0 Dpt z / lub bez astygmatyzmu.

FOTOKERATEKTOMIA TERAPEUTYCZNA (PTK – PhotoTherapeutic Keratectomy)

W tej metodzie fotoablacji laserem excimerowym  wykorzystywana jest do leczenia zmian rogówkowych takich jak: erozje nawrotowe, blizny rogówki, dystrofie i degeneracje, stany zapalne powierzchowne i głębokie stany po usunięciu skrzydlika, stany po usunięciu ciała obcego, modelowanie powierzchni rogówki po wcześniej wykonanych zabiegach refrakcyjnych.


Zabieg EBK.

Klinika Centre de la Vision w kwietniu 2015 roku wprowadziła do swojej oferty zabieg EBK.

Jeśli szukasz najbezpieczniejszego, najbardziej naturalnego sposobu na przejście refrakcyjnej operacji laserowej, procedura EBK to najlepszy wybór.
Pożegnaj się z okularami w naturalny sposób.

Witamy w nowej epoce chirurgii refrakcyjnej.

EBK to rodzaj procedury ablacyjnej, która delikatnie usuwa nabłonek, zapewniając bezpieczną i precyzyjną procedurę laserową. Umożliwienie dostępu do nabłonka w celu korekcji laserowej to pierwszy etap laserowych zabiegów chirurgicznych wykorzystujących ablację. Rogówka składa się z kilku warstw. Warstwę zewnętrzną czyli nabłonek, trzeba usunąć, aby laser mógł skorygować wzrok. Nabłonek to jedyna warstwa rogówki, która w naturalny sposób odrasta i goi się. Dlatego ważne jest, aby usuwać tylko tę warstwę wierzchnią, bez uszkadzania warstw leżących głębiej.
EBK zapewnia doskonałe rezultaty i obniża ryzyko komplikacji przyczyniających się do zaburzeń wzroku.
To jedyna procedura zapewniająca precyzyjne usunięcie całego nabłonka bez uszkadzania warstw leżących pod nim.

Korzyści EBK dla pacjenta:

· bardzo bezpieczny dla oka – pozostawia warstwę Bowmana nietkniętą,
· krótki czas pracy epikeratomu – usuwa całkowicie nabłonek w 8 sek.,
· precyzyjne działanie pozostawia gładką tkankę bez pozostałości komórek,
· przyspieszenie gojenia – minimalna ingerencja epikeratomu pozwala tkance na szybkie, całkowite wygojenie, nie pozostawiając blizn,
· komfort pacjenta – krótka, bezbolesna rekonwalescencja,
· naturalny dla organizmu – kompletnie wyleczony, elastyczny nabłonek oka prawidłowo unerwiony.

Jak to działa?

Podczas EBK lekarz stopniowo i delikatnie usuwa po kolei warstwy nabłonka. Po usunięciu nabłonka nie ma potrzeby dalszego usuwania tkanek. Gwarantuje to, że warstwy leżące niżej nie zostaną uszkodzone. Ta kontrolowana, jednorodna procedura zapewnia bardziej precyzyjne i bezpieczne leczenie.

Czym EBK różni się od innych procedur?

EBK to jedyna procedura, która usuwa cały nabłonek i wyłącznie nabłonek. Nie wymaga stosowania metalowych ostrzy lub laserów do utworzenia płatka podścieliska, jak w przypadku innych procedur typu LASIK. Zapobiega to trwałemu osłabieniu rogówki i ryzyku komplikacji związanych z płatkami podścieliska.
EBK nie wymaga stosowania substancji chemicznych ani metalowych narzędzi do usunięcia nabłonka, jak w przypadku innych procedur ablacji powierzchniowej, które oznaczają dłuższą i bardziej bolesną rekonwalescencję.

Czy EBK to odpowiedni zabieg dla Ciebie?
UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ JUŻ TERAZ!

Laserowa korekcja wzroku metodą EBK przeprowadzona przez dr Agnieszkę Papierniak w Centre de la Vision


Masz pytania? Zostaw swój numer i wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń: +48 12 633 03 63

  Twoje dane zostaną wykorzystane tylko w celu realizacji niniejszego zgłoszenia.

  Dane teleadresowe

  Godziny pracy   Klinika: Pon ‑ Pt: 8:00‑19:00
     Salon optyczny: Pon ‑ Wt: 8:00‑19:00 Śr ‑ Pt: 8:00‑18:00
  Podziel się ze znajomymi
  Copyright © 2021 CENTRE DE LA VISION All rights reserved