Centrum
Okulistyki

Strefa wiedzy

Dobrze wybierz okulary! Na co zwrócić uwagę?

Okulary w ostatnich latach stały się czymś więcej, niż wsparcie dla wzroku – są dziś bardzo modnym dodatkiem do garderoby. Obecnie nie staramy się, tak jak kiedyś, ukryć naszej wady wzroku i coraz częściej niż soczewki kontaktowe wolimy wybrać właśnie tradycyjne szkiełka. Szeroki wybór ciekawych oprawek daje nam możliwość wyróżnienia się z tłumu, obrania indywidualnego charakteru lub zamaskowania niedoskonałości. Zanim jednak zdecydujemy się na nowe okulary, warto poznać kilka cennych rad, aby cieszyć się idealnie dobranymi okularami.

Zobacz

Plastyka powiek – odmładzanie poprzez korygowanie

Wraz z wiekiem, a często również już w młodości – z uwagi na budowę i predyspozycje – kobiety borykają się z opadającymi i nadmiernie zarysowanymi powiekami. Utrudniają one widzenie, dodają lat i stanowią realny problem nie tylko natury estetycznej. Z pomocą przychodzi blepharoplastyka, czyli z greki – plastyka powiek, będąca nowością w ofercie Centre de la Vision.

Zobacz

Laserowa korekcja wzroku – jak zmieniła życie naszych pacjentów?

Stylowe oprawki mogą dodać nam uroku, ale wszyscy dobrze wiemy, jak uciążliwe może być noszenia okularów – szczególnie zimą lub gdy uprawiamy aktywnie sport. Jeśli zastanawiacie się nad laserową korekcją wady wzroku, warto przeczytać opinie naszych pacjentów, którzy zabieg mają już za sobą – a być może również zastanawiali się, czy warto.

Zobacz

Choroby oczu, których możesz nabawić się na urlopie

Większość z nas z niecierpliwością wyczekuje lata i upragnionego po długich zimowych wieczorach słońca. Cieszymy się kiedy możemy wystawić twarz na słońce i z chęcią zażywamy kąpieli słonecznych. Niestety bardzo często zapominamy, że przez brak zachowania bezpieczeństwa możemy narazić nasz wzrok na choroby. Warto o tym pomyśleć, jeśli właśnie planujecie urlop w najcieplejszych zakątkach świata.
Zobacz

Wiosenna alergia – co to oznacza dla twoich oczu?

W tym roku wiosna przyszła do nas bardzo szybko, ale wraz z wiosną nadchodzi bardzo ciężki okres dla alergików. Wszyscy to znamy: kichanie, kaszel, katar i łzawienie oczu – wszystkiemu winne są unoszące się w powietrzu pyłki roślin. Skupmy się jednak na alergiach oczu i tym, jak możemy sobie z nimi poradzić.
Zobacz

5 ważnych zmian w życiu możliwych dzięki laserowej korekcji wzroku

Wady wzroku dotyczą coraz większej ilości osób, dlatego zainteresowanie laserową korekcją wzroku stale rośnie. Dzisiaj przybliżymy Wam 5 ważnych zmian w życiu, które dokonują się w życiu pacjentów po zabiegu laserowej korekcji wzroku. Nie będziemy skupiać się na zdrowotnych aspektach zabiegu, lecz na tym jaki wpływ ma poczucie ogromnej swobody i komfortu po zdjęciu okularów czy soczewek raz na zawsze.
Zobacz

Suplementy na wzrok – czy warto je przyjmować?

Na rynku dostępnych jest wiele suplementów wspomagających wzrok. Producenci przekonują nas, że musimy je zażywać aby nie mieć problemów lub poprawić nasz wzrok. Dzisiaj przyjrzymy się jak to jest naprawdę? Czy warto stosować suplementy?

Zobacz

ZABIEG-ana jesień: dlaczego to najlepsza pora na zabiegi laserowe, również korekcję wzroku?

Laserowa korekcja wzroku to zabieg coraz bardziej popularny i powszechny: i nic dziwnego. Każdy, kto w swoim życiu był zmuszony nosić okulary czy pamiętać o wyjmowaniu soczewek, doceni możliwość pełnej niezależności i komfortu widzenia- i to w każdych warunkach. Zabieg laserowej korekcji wzroku polega na modelowaniu rogówki przy użyciu wiązki lasera, która pozwala na jej spłaszczenie bądź uwypuklenie, co w konsekwencji powoduje zmianę mocy optycznej naszego oka. Warto w tym miejscu podkreślić, że laserowa korekcja wzroku jest zabiegiem w pełni bezpiecznym –to nowoczesna i bardzo precyzyjna metoda mikrochirurgiczna pozwalająca skorygować krótkowzroczność, dalekowzroczność oraz astygmatyzm. Gdy już jesteśmy zdecydowani na przeprowadzenie zabiegu pozostaje jedno, podstawowe pytanie – kiedy?

Zobacz

Okresowe badanie wzroku – czy to jest konieczne?

Zaburzenia widzenia, łzawienie, pieczenie czy zaczerwienienie oczu to główne przyczyny, z którymi trafiamy do okulisty. Choć badanie oczu nie boli, zwykle zwlekamy z wizytą do momentu gdy odczuwamy wyraźne dolegliwości. To błąd! W dziedzinie okulistyki istnieją choroby, które w początkowym stadium przebiegają zupełnie niezauważalnie, mają jednak bardzo poważne konsekwencje. Jak często powinniśmy odwiedzać okulistę by wykonać badania kontrolne?

Zobacz

Miej oko na malucha

Dziecko często mruży oczy, przechyla główkę by lepiej widzieć, a może co rusz pociera powieki? To mogą być sygnały, że maluszek ma problemy ze wzrokiem. Samodzielne rozpoznanie przez rodziców kłopotów może być niezwykle trudne. Objawy wielu chorób oczu u dzieci są rozpoznane dopiero w czasie badania wzroku u okulisty.

Zobacz

Dane teleadresowe

Godziny pracy   Klinika: Pon ‑ Pt: 8:00‑19:00
   Salon optyczny: Pon ‑ Wt: 8:00‑19:00 Śr ‑ Pt: 8:00‑18:00
Podziel się ze znajomymi
Copyright © 2021 CENTRE DE LA VISION All rights reserved