Centrum
Okulistyki

Strefa wiedzy

Plastyka powiek – odmładzanie poprzez korygowanie

Wraz z wiekiem, a często również już w młodości – z uwagi na budowę i predyspozycje – kobiety borykają się z opadającymi i nadmiernie zarysowanymi powiekami. Utrudniają one widzenie, dodają lat i stanowią realny problem nie tylko natury estetycznej. Z pomocą przychodzi blepharoplastyka, czyli z greki – plastyka powiek, będąca nowością w ofercie Centre de la Vision.

Operacja obwisłości skóry powiek jest postępowaniem chirurgicznym mającym na celu usunięcie nadmiaru skóry i mięśni z powiek górnych i dolnych. Tkanka tłuszczowa tworząca przepukliny tłuszczowe może być również usunięta. Możliwym rodzajem tego typu zabiegu jest także canthoplastyka – czyli skrócenie powieki dolnej.

Na korekcję powiek decydują się głównie osoby w wieku dojrzałym, w których skóra powiek straciła elastyczność i stała się obwisła. W takich przypadkach tworzą się nieestetyczne worki pod oczami, skóra jest pomarszczona, a cierpiąca z tego powodu osoba wygląda na wiecznie zmęczoną i dużo starszą niż w rzeczywistości.

Wiszących powiek nie można ukryć po makijażem, nie można też poprawić ich wyglądu stosując drogie kremy. Bywa, że bardzo obwisła skóra przeszkadza w noszeniu okularów optycznych i utrudnia funkcjonowanie. Są również osoby znacznie młodsze, które zmagają się z problemem obwisłych powiek. Bardzo często problem opadających powiek jest rodzinny, uwarunkowany genetycznie. Przeprowadzenie takiego zabiegu w Centre de la Vision pozwala mieć pewność, że zostanie on wykonany w maksymalnie bezpieczny i skuteczny sposób, z ukierunkowaniem na efekt nie tylko estetyczny, ale także zdrowotny.

Niezmiernie ważna jest wstępna konsultacja z chirurgiem. Na konsultacji należy poinformować chirurga o wszystkich swoich dolegliwościach i przebytych chorobach. Równie ważna jest informacja dotycząca przyjmowanych leków i witamin, oraz palenia tytoniu.

Jeśli kandydat na operację leczy się u okulisty, używa szkieł kontaktowych lub nosi okulary wówczas o tym należy poinformować naszego chirurga. Zdecyduje on czy wskazana będzie dodatkowa konsultacja okulistyczna.

Powrót

Dane teleadresowe

Godziny pracy   Klinika: Pon ‑ Pt: 8:00‑19:00
   Salon optyczny: Pon ‑ Wt: 8:00‑19:00 Śr ‑ Pt: 8:00‑18:00
Podziel się ze znajomymi
Copyright © 2021 CENTRE DE LA VISION All rights reserved